REKLAMA

MEN: Nauczyciele tracą pracę, ale nie przez reformę edukacji

  • www.pulshr.pl
  • Autor: PulsHR.pl (JK)/AT
  • 12 października 2017 12:07
MEN: Nauczyciele tracą pracę, ale nie przez reformę edukacji Maciej Kopeć zaznacza, że powodem zwolnień nauczycieli nie jest reforma edukacja, ale demografia. (Fot. Shutterstock)

Nauczyciele tracą pracę jednak powodem zwolnień nie jest reforma edukacji, lecz demografia - zaznacza Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Minister edukacji Anna Zalewska wielokrotnie zapewniała, że w wyniku reformy edukacji nauczyciele nie stracą pracy. W poniedziałek (9 października) Związek Nauczycieli Polskich podał, że pracę straciło 6,5 tys. nauczycieli (zwolniono ich lub nie przedłużono umowy o pracę). Odnosząc się do tych danych Zalewska zapewniła, że to nie efekt reformy, ale niżu demograficznego. Dodała też, że dzięki przekształceniom powstanie 10 tys. dodatkowych miejsc pracy".

Jednak w odpowiedzi na interpelację Anny Sobeckiej, posłanki PiS, która zwróciła się z zapytaniem o zwolnienia nauczycieli w Toruniu, MEN przyznaje, że nauczyciele tracą pracę. Wiceminister edukacji Maciej Kopeć dodaje, że powodem nie była reforma edukacja, ale demografia.

Cały artykuł czytaj tutaj

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • sumajaj 2017-10-12 16:53:16
    Praca czeka na nauczycieli. Tu tracą tam mają bez liku. Do roboty.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA