REKLAMA

MEN o roli pracodawców w kształceniu zawodowym

  • Autor: JS
  • 15 lutego 2016 21:11
MEN o roli pracodawców w kształceniu zawodowym Minister edukacji Anna Zalewska wzięła udział w konferencji „Pracodawcy gwarantem pozytywnej zmiany w kształceniu zawodowym” (fot. men.gov.pl)

· Minister edukacji Anna Zalewska wzięła udział w konferencji „Pracodawcy gwarantem pozytywnej zmiany w kształceniu zawodowym”.
· W konferencji udział wzięli przedstawiciele organizacji pracodawców, stowarzyszeń zawodowych, izb rzemieślniczych i gospodarczych oraz specjalnych stref ekonomicznych.
· Głównym tematem konferencji było znaczenie pracodawców w szkolnictwie zawodowym.

Minister edukacji Anna Zalewska oraz wiceminister Teresa Wargocka wzięły w poniedziałek, 15 lutego, udział w konferencji „Pracodawcy gwarantem pozytywnej zmiany w kształceniu zawodowym”.

Głównym tematem konferencji było znaczenie pracodawców w szkolnictwie zawodowym, wskazanie ich roli w systemie edukacji oraz zaprezentowanie konkretnych osiągnięć w zakresie edukacji.

W poniedziałkowej konferencji udział wzięli przedstawiciele organizacji pracodawców, stowarzyszeń zawodowych, izb rzemieślniczych i gospodarczych oraz specjalnych stref ekonomicznych.

– Chcemy wspólnie z pracodawcami zmieniać szkolnictwo zawodowe w Polsce – powiedziała Minister Anna Zalewska.

– Szkolnictwo zawodowe nie może czekać. Konieczne są pilne zmiany. Zachęcam państwa do współpracy, do przekazywania nam swoich pomysłów – zwróciła się do pracodawców.

Minister edukacji zapowiedziała, że MEN przy wprowadzaniu zmian dotyczących szkolnictwa zawodowego współpracować będzie z innymi ministerstwami, a także z pracodawcami.

Uczestnicy konferencji dyskutowali również o włączeniu pracodawców w rozwój szkolnictwa z wykorzystaniem środków europejskich oraz o zadaniach kuratorów oświaty w zakresie edukacji zawodowej.

 

Czytaj całość tutaj.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA