REKLAMA

MEN: Podwyżki dla nauczycieli od 2018 r. Ile wyniosą?

  • Autor: PAP/AT
  • 30 marca 2017 10:12
MEN: Podwyżki dla nauczycieli od 2018 r. Ile wyniosą? Wynagrodzenia: Nauczyciele dostaną podwyżki (fot.men.gov.pl)

Nauczyciele będą zarabiać więcej. W kwietniu minister edukacji Anna Zalewska przedstawi harmonogram podwyżek dla nauczycieli.

• Ministerstwo Edukacji Narodowej zapowiada podwyżki dla nauczycieli.

• Podwyżki będą zdecydowane - poinformowała wiceszefowa MEN Marzena Machałek.

• Nauczyciele będą z nich zadowoleni - dodała.

"Od 2012 r. nie było ani waloryzacji, ani podwyżek nauczycieli" - zwróciła uwagę Machałek w radiowych Sygnałach Dnia. Przypomniała, że minister edukacji Anna Zalewska powołała zespół ds. statusu zawodowego nauczyciela; jak dodała w kwietniu pokaże ona harmonogram podwyżek dla nauczycieli.

Czytaj też: Wynagrodzenie nauczyciela: Rząd zlikwiduje dodatki

"Pracujemy nad zmianą, poprawą statusu nauczycieli, pracujemy nad poprawą warunków. W tym zespole są związki zawodowe, przedstawiciele samorządów i bardzo szanujemy tę pracę. W kwietniu pokażemy dorobek" - zadeklarowała Machałek.

Wyjaśniła, że zmiany wynagrodzeń, które będą uzgadniane z premier Beatą Szydło, rozpoczną się w 2018 r. Według Machałek nauczyciele będą z tych podwyżek "zadowoleni".

Dopytywana, czy pensje wzrosną o kilkanaście złotych czy o kilkadziesiąt, podkreśliła: "Nie. Zdecydowane podwyżki".

Minister edukacji w kwietniu przedstawi harmonogram podwyżek dla nauczycieli (Anna Zalewska, fot.men.gov.pl)

Machałek była też pytana o planowany na piątek strajk nauczycieli. Decyzję o przeprowadzeniu ogólnopolskiego strajku nauczycieli i innych pracowników oświaty Zarząd Główny Związku Nauczycielstwa Polskiego podjął na początku marca. ZNP domaga się deklaracji, że do 2022 r. w szkole nie będzie zwolnień ani nauczycieli, ani pozostałych pracowników, i że do tego czasu żadnemu z nich warunki pracy - także finansowe - nie zmienią się na niekorzyść. Związek chce również podniesienia zasadniczego wynagrodzenia nauczycieli o 10 proc.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA