REKLAMA

MEN przeznaczy ponad 5 tys. zł na jednego ucznia

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: Portalsamorzadowy.pl/JS
  • 05 kwietnia 2016 10:36
MEN przeznaczy ponad 5 tys. zł na jednego ucznia Kwota subwencji na jednego ucznia wynosi 5 tys. 278,0717 zł (fot. Flickr)

• Resort edukacji opublikował ostateczne wyliczenia dotyczące części oświatowej subwencji ogólnej.
• Kwota subwencji na jednego ucznia wynosi 5 tys. 278,0717 zł.

Ostateczna kwota części oświatowej subwencji ogólnej (dzielona algorytmem) przypadająca w 2016
r. na jednego ucznia przeliczeniowego w skali ogólnokrajowej (tzw. finansowy standard „A”) wynosi 5 tys. 278,0717 zł w stosunku rocznym – poinformowało Ministerstwo Edukacji Narodowej.

MEN tłumaczy, że w planowanej kwocie części oświatowej subwencji finansowy standard „A” wynosił 5.357,3333 zł. Planowane (wstępne) kwoty subwencji oświatowej dla poszczególnych jednostek samorządu terytorialnego uległy, z początkiem 2016 r., stosownej weryfikacji w oparciu o zaktualizowane dane statystyczne o liczbie uczniów oraz o stanie zatrudnienia nauczycieli w podziale na poszczególne stopnie awansu zawodowego.

Resort przypomina także informacje o założeniach przyjętych do skalkulowania wysokości części oświatowej subwencji ogólnej dla jednostek samorządu terytorialnego na rok 2016.

Czytaj więcej na portalsamorzadowy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA