REKLAMA

MEN przygotowuje rewolucję w pracy szkół zawodowych

  • Autor: PAP/GP
  • 15 lutego 2016 07:34
MEN przygotowuje rewolucję w pracy szkół zawodowych Eksperci zwracają uwagę, że ważne jest, kto będzie finansował szkolnictwo zawodowe. (fot.: Marcin Polak/flickr.com/CC BY 2.0)

Lista profesji przyszłości, finansowanie nauki z Funduszu Pracy i weto kuratora przy otwieraniu nierokujących na sukces klas, oto pomysły MEN na uzdrowienie szkolnictwa kształcącego fachowców - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Ministerstwo Edukacji Narodowej pracuje nad reformą szkolnictwa zawodowego.

- Chciałabym, żeby powstała w każdym regionie strategia rozwoju szkolnictwa, za którą odpowiadałby albo wojewoda, albo marszałek województwa wraz z udziałem kuratora - mówi gazecie wiceminister Teresa Wargocka.

Na szczeblu wojewódzkim miałaby być tworzona lista deficytowych zawodów. MEN - jak pisze "DGP" - chciałoby także przewidywać, które zawody będą potrzebne w przyszłości.

Według Teresy Wargockiej sygnały, które zawody należy wciągnąć na listę priorytetów, powinny płynąć z od pracodawców.

  • Eksperci zwracają uwagę, że ważne jest, kto będzie finansował szkolnictwo zawodowe.

- Mamy Fundusz Pracy, którego środki są kierowane na rynek osób bezrobotnych. Dlaczego nie skierować go do szkół? - pyta wiceminister Wargocka.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA