REKLAMA

MEN: Ruszają konsultacje podstawy programowej wychowania przedszkolnego i kształcenia ogólnego

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 15 kwietnia 2016 22:42
MEN: Ruszają konsultacje podstawy programowej wychowania przedszkolnego i kształcenia ogólnego Projekty uwzględniają część wniosków zgłaszanych przez uczestników ogólnopolskiej debaty „Uczeń. Rodzic. Nauczyciel – Dobra zmiana” (fot. men.gov.pl)

Do konsultacji społecznych i uzgodnień międzyresortowych zostały skierowane dwa projekty rozporządzeń wprowadzające do podstawy programowej zmiany w zakresie wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej.

Projekty uwzględniają część wniosków zgłaszanych przez uczestników ogólnopolskiej debaty „Uczeń. Rodzic. Nauczyciel – Dobra zmiana” na temat zmian w edukacji oraz uwagi zgłaszane za pośrednictwem formularza na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Podstawa programowa wychowania przedszkolnego została uzupełniona o zapisy dotyczące wiadomości i umiejętności potrzebnych do kontynuowania przez dzieci edukacji w szkole.

Czytaj też: Edukacja: MEN chce ujednolicić program nauczania, tak by nie zmieniał się co rok

Jak zapewnia MEN, zmieniona podstawa programowa edukacji wczesnoszkolnej jest spójna z wymaganiami podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz podstawy programowej dla II etapu edukacyjnego (klasy IV–VI szkoły podstawowej).

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA