REKLAMA

MEN uratuje stanowiska pracy nauczycieli

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 04 sierpnia 2016 11:16
MEN uratuje stanowiska pracy nauczycieli Resort edukacji narodowej zapewnia, że będzie chciał ratować miejsca pracy nauczycieli. (fot. MEN)

- W Ministerstwie Edukacji Narodowej opracowane zostaną przepisy, które będą chroniły miejsca pracy nauczycieli - powiedział wiceminister edukacji Maciej Kopeć podczas Konwentu Marszałków Województw RP.

Wiceminister edukacji Maciej Kopeć brał udział w drugim dniu Konwentu Marszałków RP. Minister zaprezentował założenia planowanych zmian w oświacie.

- Wprowadzenie zmian będzie wieloletnim procesem, który będzie przeprowadzany etapami począwszy już od roku szkolnego 2017/2018 - zapewnił minister Kopeć. - Przy opracowywaniu zmian struktury szkolnictwa zostanie również wzięta pod uwagę obecna infrastruktura szkół - dodał.

Czytaj też: Ustawa o finansach publicznych do zmiany

Wiceminister zaznaczył, że proponowane zmiany pomogą w utrzymaniu miejsc pracy dla nauczycieli. - Z roku na rok maleje liczba uczniów, i ten niż demograficzny spowoduje zwolnienia nauczycieli. Nasze działania mają temu zapobiec. W Ministerstwie Edukacji Narodowej opracowane zostaną przepisy, które będą chroniły miejsca pracy nauczycieli - zapewnił.

Maciej Kopeć poinformował, że rozwiązania będą wdrażane w takim czasie, który pozwoli przygotować podręczniki, programy nauczania. - Szczegółowe rozwiązania legislacyjne przedstawimy jesienią i poddamy je szerokim konsultacjom społecznym. Wszystkie uwagi i postulaty zgłaszane podczas konsultacji zostaną przeanalizowane - powiedział.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • yxyxy 2016-08-07 18:15:04
    Jak maleje liczba uczniów to po co chcecie trzymać tych nauczycieli i wymyślać im sztuczne zajęcia, żeby mieli co robić ? Jak w zakładzie nie ma zamówień to się zwalnia i ikt się nie przejmuje.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA