REKLAMA

Metropolia Warszawska: Co na to mieszkańcy Konstancina?

  • Autor: aw/pap
  • 29 maja 2017 06:31
Metropolia Warszawska: Co na to mieszkańcy Konstancina? By referendum było ważne zabrakło ok 100 głosów (fot. mat. MSWiA)

Referendum w Konstancinie-Jeziornie dotyczące metropolii warszawskiej jest nieważne.
Frekwencja wyniosła 29,3 proc., zabrakło około stu głosów - poinformował przewodniczący gminnej komisji referendalnej Tomasz Kucza.

Mieszkańcy odpowiadali na jedno pytanie: "Czy jest Pan/Pani za tym, żeby m. st. Warszawa, jako metropolitalna jednostka samorządu terytorialnego, objęła Gminę Konstancin-Jeziorna?"

"Frekwencja niestety była mniejsza niż 30 proc., a dokładnie (wyniosła) 29,329 proc." - powiedział Kucza w nocy z niedzieli na poniedziałek (28/29 maja). Oznacza to, że referendum jest nieważne.

Jak powiedział Kucza, aby referendum było ważne zabrało oddania około stu głosów.

Przewodniczący komisji referendalnej powiedział, że udział w głosowaniu wzięło 5 tys. 670 osób. A uprawnionych było 19 tys. 332 osoby.

Głosów nieważnych było 51, a głosów ważnych 5 tys. 619.

Za tym, żeby m. st. Warszawa, jako metropolitalna jednostka samorządu terytorialnego, objęła Gminę Konstancin-Jeziorna, głosowały 172 osoby.

Przeciw takiemu scenariuszowi głosowało 5 tys. 447 osób.

Więcej czytaj tutaj

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA