REKLAMA

Miażdżąca większość chce reformy sądów

  • Autor: aw/PAP
  • 28 lipca 2017 16:55
Miażdżąca większość chce reformy sądów 46 proc. ankietowanych obawia się, że w sądach nie może oczekiwać na uczciwe rozstrzygnięcie (fot.pixabay)

81 proc. ankietowanych uważa, że polskie sądy wymagają reformy - podała TVP, powołując się na badanie przeprowadzone przez Ipsos Observer. Reforma nie jest konieczna zdaniem 14 proc., 5 proc. badanych nie ma wyrobionego zdania na ten temat.

Według sondażu, przeprowadzonego dla TVP, 58 proc. respondentów jest niezadowolonych z funkcjonowania polskich sądów; przeciwnego zdania jest 31 proc. badanych, 11 proc. nie ma zdania na ten temat.

Blisko co drugi respondent (49 proc.) ocenia, że w polskich sądach można liczyć na sprawiedliwy wyrok; 46 proc. ankietowanych obawia się, że w sądach nie może oczekiwać na uczciwe rozstrzygnięcie; 5 proc. nie zajęło stanowiska.

W sondażu zapytano także respondentów, czy ich zdaniem wystąpienia sędziów na wiecach politycznych obok polityków dowodzą, że sędziowie są zaangażowani politycznie. W ocenie 63 proc. ankietowanych jest to oznaka zaangażowania politycznego sędziów; co trzeci badany (31 proc.) jest przeciwnego zdania; 5 proc. nie ma wyrobionej opinii na ten temat.

Według TVP, badanie przeprowadzono w dniach od 26 do 28 lipca. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA