REKLAMA

Michał Dworczyk: 40 proc. chętnych do WOT ma wyższe wykształcenie

  • Autor: PAP/JS
  • 06 marca 2017 20:53
Michał Dworczyk: 40 proc. chętnych do WOT ma wyższe wykształcenie W listopadzie 2016 r. minister obrony narodowej Antoni Macierewicz mówił, że w 2017 r. Wojska Obrony Terytorialnej mają liczyć 18 tys. żołnierzy. (fot.mon.gov.pl/ppor. Robert Suchy)

• 40 proc. deklarujących chęć działania w ramach Wojsk Obrony Terytorialnej ma wyższe wykształcenie - poinformował Michał Dworczyk.
• Dodał, że zrekrutowano 8-10 tys. chętnych i jest realne, by w tym roku służyło w nich kilkanaście tysięcy żołnierzy.

"W tej chwili mamy zrekrutowanych między 8 a 10 tys. osób, które zadeklarowały chęć działania w ramach Wojsk Obrony Terytorialnej. Rozpoczynają się procedury, kilka dni temu weszło rozporządzenie umożlwiające powoływanie nowych żołnierzy. Do tej pory ci, którzy w ramach tej formacji funkcjonują to są oficerowie, podoficerowie i szeregowi z Narodowych Sił Rezerwowych albo z wojsk operacyjnych" - mówił w radiu RMF FM wiceminister obrony narodowej Michał Dworczyk, odpowiedzialny za tworzące się struktury WOT.

"Warto podkreślić, że wśród osób, które zgłosiły się (...) ponad 40 proc. to są osoby z wyższym wykształceniem. Przekrój społeczny jest bardzo ciekawy i widać, że zgłosili się ludzie ideowi chcący służyć ojczyźnie w taki sposób" - podkreślił. Pytany o plan, aby w tym roku w WOT było kilkanaście tysięcy żołnierzy, odpowiedział: "Jest to jak najbardziej realne".

"Przypomnę, że w tym roku mają powstać kolejne trzy brygady, więc w sześciu brygadach i dodatkowych jeszcze batalionach, które jeszcze ewentualnie będą formułowane, spokojnie taka liczba może się znaleźć" - dodał.

Więcej czytaj tutaj. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA