REKLAMA

Michał Dworczyk: Chcemy przedstawić Polakom wiarygodny program wyborczy

  • Autor: PAP/AT
  • 20 marca 2018 10:02
Michał Dworczyk: Chcemy przedstawić Polakom wiarygodny program wyborczy PiS w całym kraju przygotowuje się do wyborów samorządowych - powiedział Dworczyk (Michał Dworczyk, fot.twitter.com/michaldworczyk)

Jeżeli chodzi o wybory samorządowe to Prawo i Sprawiedliwość w całym kraju przygotowuje się do tych wyborów. Przygotowujemy się od strony zarówno programowej, jak i personalnej - powiedział szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

  • W tej chwili jestem skupiony na pracy w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - powiedział szef kancelarii premiera Michał Dworczyk pytany o start w wyborach na prezydenta stolicy.
  • Dodał, że kandydaci PiS na prezydentów miast będą przedstawieni "zapewne" krótko po świętach Wielkiej Nocy.
  • W każdym dużym województwie, mieście również, nasze struktury, eksperci przygotowują programy ukierunkowane pod kątem każdego konkretnego miasta - zaznaczył.

"Jeżeli chodzi o wybory samorządowe to Prawo i Sprawiedliwość w całym kraju przygotowuje się do tych wyborów. Przygotowujemy się od strony zarówno programowej, jak i personalnej. Zgodnie ze statutem naszej partii, to władze naszej formacji politycznej, ścisłe kierownictwo będą podejmowały decyzję odnośnie kandydatów na prezydentów w miastach wojewódzkich oraz będą zatwierdzały listy do sejmików wojewódzkich" - mówił Dworczyk, który był we wtorek gościem Polskiego Radia24.

Zapytany, czy on sam będzie kandydował na urząd prezydenta Warszawy odpowiedział, że "w tej chwili jest skupiony na pracy w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów".

O możliwości wyboru kandydata na prezydenta stolicy z nominacji Prawa i Sprawiedliwości, pomiędzy szefem kancelarii premiera Michałem Dworczykiem, wiceministrem sprawiedliwości Patrykiem Jakim i marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim, mówił w ubiegłym tygodniu, w Polskim Radiu 24 szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. Karczewski tego samego dnia poinformował, że nie będzie kandydował. Zadeklarował jednocześnie, że będzie wspierał w kampanii wyborczej kandydata wybranego przez PiS.

Pytany o słowa Sasina, Dworczyk powiedział: "W tej chwili każdy z nas realizuje te zadania, do których się zobowiązaliśmy, które przed nami nasza formacja polityczna postawiła i to jest coś, na czym się każdy z nas skupia".

Czytaj też: Karczewski: nie będę kandydował na prezydenta Warszawy

Szef KPRM dopytywany, kiedy znane będą kandydatury na prezydentów miast odpowiedział, że "nie ma tak precyzyjnej wiedzy", bo - jak zaznaczył - "nie jest we władzach partii". "Z informacji ogólnodostępnych wiem, że to będą najbliższe tygodnie" - mówił. Dodał, że PiS do wyborów samorządowych przygotowuje się bardzo poważnie. "Chcemy przedstawić Polakom ciekawy, wiarygodny program, program wyborczy, który podobnie jak nasz program, który przedstawiliśmy Polakom w wyborach parlamentarnych, będziemy później konsekwentnie realizować" - zapowiedział.

"W każdym województwie przygotowywane są programy oparte na analizie sytuacji obecnej. W każdym dużym województwie, mieście również, nasze struktury, eksperci przygotowują programy ukierunkowane pod kątem każdego konkretnego miasta" - mówił. "Jestem przekonany, że wkrótce po nadchodzących świętach Wielkiej Nocy będziemy te programy prezentować i zapewne wtedy również będziemy prezentować naszych kandydatów" - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA