REKLAMA

Michał Dworczyk: Chcemy zmienić model na mieszany polityczno-urzędniczy

  • Autor: PAP/AT
  • 15 marca 2018 08:30
Michał Dworczyk: Chcemy zmienić model na mieszany polityczno-urzędniczy Wierzymy, że najlepsi fachowcy będą po zmianie większości parlamentarnej pracowali nadal w rządzie - powiedział Dworczyk (Michał Dworczyk, fot.facebook.com/DworczykMichal)

Chcemy zaproponować zmianę modelu z modelu stricte politycznego na model mieszany polityczno-urzędniczy, stąd też zmiany legislacyjne - powiedział szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

Dworczyk pytany w Jedynce Polskiego Radia o reformę rządu odpowiedział, że nie ograniczałby tego "absolutnie do zmian personalnych czy wyłącznie do liczby urzędników, którzy będą pracować w rządzie". "Chcemy zaproponować zmianę modelu z modelu stricte politycznego na model mieszany polityczno-urzędniczy, stąd też zmiany legislacyjne" - tłumaczył.

Dodał, że "premier Morawiecki przyjął złożone dymisje przez 17 wiceministrów", a proces "przekształcania rządu będzie trwał około dwóch miesięcy".

Szef kancelarii premiera pytany o zapowiadane zmiany w ustawie o służbie cywilnej powiedział, że projekt nowelizujący ustawę "będzie rozpatrywany w najbliższy piątek". Propozycję zmian tłumaczył próbą zmiany "filozofii funkcjonowania rządu".

Czytaj też: Dymisje w rządzie komentują politycy, aktywiści i... była minister

Jego zdaniem dzięki zmianom legislacyjnym "podsekretarze stanu przejdą z korpusu politycznego do służby cywilnej z wszystkimi tego konsekwencjami". "Wierzymy, że najlepsi fachowcy będą po zmianie większości parlamentarnej pracowali nadal w rządzie" - dodał.

Pytany o wynagrodzenia wiceministrów po ich przejściu do służby odpowiedział, że "będą wynagradzani dokładnie na tych samych zasadach, jak inni urzędnicy służby cywilnej".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA