REKLAMA

Michał Dworczyk: Jesteśmy przygotowani, by uruchomić pomoc dla mieszkańców zawalonej kamienicy

  • Autor: PAP/JS
  • 05 marca 2018 22:05
Michał Dworczyk: Jesteśmy przygotowani, by uruchomić pomoc dla mieszkańców zawalonej kamienicy Miejsce katastrofy (fot. poznan.pl)

Jesteśmy przygotowani, żeby z rezerwy ogólnej Prezesa Rady Ministrów uruchomić środki na pomoc dla mieszkańców zawalonej kamienicy w Poznaniu - powiedział szef KPRM Michał Dworczyk. Według niego mogą być to kwoty między 20 a 100 tys. zł na rodzinę.

Do zawalenia się kamienicy przy ul. 28 Czerwca w Poznaniu, prawdopodobnie wskutek wybuchu gazu, doszło w niedzielę rano. Na miejscu zdarzenia cały czas trwa akcja ratowników. W poniedziałek rzeczniczka poznańskiej prokuratury okręgowej prok. Magdalena Mazur-Prus poinformowała, że w gruzach zawalonej kamienicy w Poznaniu znaleziono ciała pięciu osób - trzech kobiet i dwóch mężczyzn. W wyniku zdarzenia 21 osób zostało rannych.

Michał Dworczyk został zapytany na antenie TVP Info czy poszkodowani mogą liczyć na pomoc rządu.

Czytaj też: Nieoficjalnie: Zabójca z Poznania chciał prawdopodobnie popełnić samobójstwo

"To zdarzenie jest kwalifikowane jako zdarzenie losowe, w związku z tym tutaj wiodący jest samorząd i liczymy, że samorząd wystąpi za pośrednictwem wojewody do rządu. Zgodnie z decyzją premiera Mateusza Morawieckiego jesteśmy przygotowani, żeby z rezerwy ogólnej Prezesa Rady Ministrów uruchomić takie środki i to mogą być kwoty między 20 a 100 tys. złotych zapomogi na rodzinę"- zaznaczył Dworczyk.

Dodał, że "każda taka zapomoga, każda taka sytuacja będzie indywidualnie analizowana i w zależności od sytuacji będą podejmowane w tej sprawie decyzje".

"Teraz najważniejsze jest pomóc i zabezpieczyć sytuację tych osób, które zostały poszkodowane w tej tragedii"- zaznaczył szef kancelarii premiera.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA