REKLAMA

Michał Wójcik: opozycja nie powstrzyma nas przed reformą sądownictwa

  • Autor: MIW
  • 20 lipca 2017 15:26
Michał Wójcik: opozycja nie powstrzyma nas przed reformą sądownictwa Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. (fot. mat. MS)

- Politycy opozycji nie chcą żadnych zmian w wymiarze sprawiedliwości, chociaż sondaże jasno pokazują, że tego oczekuje zdecydowana większość społeczeństwa – mówi wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Jak dodaje Polacy czekają na zmiany w sądownictwie od 30 lat, politycy obecnego obozu rządzącego obiecali im je w trakcie kampanii wyborczej i zamierzają ich dotrzymać.

- Żadne próby zerwania obrad przez opozycję nas nie powstrzymają – stanowczo deklaruje Wójcik w rozmowie z "Gazetą Polską Codziennie" . Podkreśla, że nie da się skutecznie zreformować sądownictwa bez reformy SN, gdyż to właśnie on powinien stanowczo reagować na patologie w środowisku sędziowskim.

- Niestety od lat tego nie robi – stwierdza Wójcik. Stąd też – jak argumentuje - jednym z najważniejszych elementów projektu reformy sądownictwa jest reforma sądownictwa dyscyplinarnego.

- Wymiar sprawiedliwości w zakresie spraw dyscyplinarnych musi być wolny od jakichkolwiek nacisków. Prawnicze kasty nie mogą nadal same siebie oceniać, co często oznacza kryć. Tylko skuteczne i szybkie pozbywanie się czarnych owiec podniesie standardy etyczne i odbuduje zaufanie do całego środowiska sędziowskiego – mówi dla GPC Wójcik.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA