REKLAMA

Michnik o PiS: To putinizm po polsku

  • Autor: GP
  • 24 czerwca 2016 08:07
Michnik o PiS: To putinizm po polsku Adam Michnik od przełomu 1989 roku jest redaktorem naczelnym "Gazety Wyborczej." (fot.:wikipedia.org/CC BY-SA 2.0)

• Adam Michnik w ukraińskiej prasie skomentował rządy PiS.
• Ocenił, że PiS nie zdobywa zwolenników a przybywa jego oponentów.
• W jego ocenie politycy rządzący polską mają sowieckie postrzeganie władzy, dlatego też obawia się iż sięgną ostatecznie po rozwiązania siłowe.
• Michnik nazywa politykę PiS putinizmem.

Trwający spór polityczny w Polsce dzieli polskie media, a jego echa można dostrzec także w zagranicznej prasie. W czwartek (23 czerwca) polską politykę na Ukrainie komentował Adam Michnik.

Pierwsze pytanie dotyczyło ewentualnych protestów społecznych, analogicznych do Euromajdanu.

Czytaj: Wymieniano listy między polskimi posłami, a ukraińskim IPN

- PiS ma stabilne poparcie na poziomie 30 proc., ale ten wynik nie rośnie. Natomiast rośnie liczba przeciwników - mówi dziennikarz. - Nie wiadomo jak daleko oni pójdą. Ale skoro władza praktykuje brutalną i absurdalną politykę, to może skończyć się Majdanem. Nie wykluczałbym tego. (…) Na Ukrainie nikt nie przewidywał Majdanu ale gdyby w Polsce miał miejsce Majdan, to myślę, że władze użyją siły, będą strzelać.

Michnik porównuje polityczne ruchy Jarosława Kaczyńskiego, Beaty Szydło i prezydenta Andrzeja Dudy do PRL. Przypisując politykom PiS patrzenie na władzę w sposób sowiecki.

- UE domaga się przestrzegania zasad demokracji. Władza wolałaby brać pieniądze od UE – jednocześnie robić co chce. To taka koncepcja suwerennej demokracji, autorem której jest Putin. Oni mówią – „Polska wstaje z kolan”. To cytat z Putina. Władza PiS to putinizm po polsku - uważa Michnik.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

  • s 2016-06-24 19:53:06
    Nareszcie skończyły się rządy sitwy , a Michnik jeszcze trochę będzie, jak kundel, kąsał , ale to już ostatnie jego podrygi . niedługo szlak go trafi tak samo jak wykolejone lewactwo
  • acton 2016-06-24 15:43:09
    Mam nadzieję, ze przychodzi koniec ery tego demiurga. Polacy odzyskali podmiotowosc wybierajac po raz pierwszy rząd, ktory troszczy sie o przecietnego czlowieka, a nie o zabezpieczenie interesow wąskich grup, ktore obsiadly kraj jak pijawki. Jak ten czlowiek smie mowic takie rzeczy. Czyzby tak sie oderwal od kraju, czy po prostu łże jak pies, w obronie pozycji swego spasionego tyłka. Ceterum cenzeo, GW esse delendam.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA