REKLAMA

Mieszkańcy północno-wschodniej Polski poza zasięgiem przez rosyjskie wojsko

  • Autor: PAP/JS
  • 12 sierpnia 2016 08:10
Mieszkańcy północno-wschodniej Polski poza zasięgiem przez rosyjskie wojsko Mieszkańcy północno-wschodniej Polski pozbawieni są łączności z pozostałą częścią kraju. (fot.flickr.com/Martin Cathrae)

• Mieszkańcy północno-wschodniej Polski pozbawieni są łączności z pozostałą częścią kraju.
• Wielu z nich znajduje się poza zasięgiem polskich sieci telefonii komórkowej, a budki telefoniczne zostały zlikwidowane – alarmuje "Gazeta Polska Codziennie".

"W najgorszej sytuacji znajdują się mieszkańcy mieszkańcy miejscowości położonych kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt kilometrów od granicy z Rosją" - pisze. "Żeby zadzwonić do krewnych w Olsztynie, Warszawie czy Wrocławiu, muszą korzystać z roamingu lub kupić rosyjską kartę telefoniczną. Polskie sieci nie mają tam bowiem zasięgu".

Sprawą od dłuższego czasu zajmuje się poseł PiS Wojciech Kossakowski z województwa warmińsko-mazurskiego. Jak podkreśla w wypowiedzi dla gazety "brak możliwości korzystania z polskich sieci nie jest bynajmniej wynikiem braku zasięgu. Rosyjskie i białoruskie urządzenia używane przez wojsko emitują tak silny sygnał, że zagłusza on polski". Postawienie nowych polskich przekaźników niewiele więc zmieni.

Zobacz: Mieszkańcy byłych miast wojewódzkich, średnich i mniejszych odczują zmiany. Ale za kilka lat, bo szybciej się nie da

"Sytuację mieszkańców terenów przygranicznych utrudnia również fakt, że Orange likwiduje tam budki telefoniczne" - dodaje gazeta, wskazując, że z 650 budek została już tylko połowa. Operator twierdzi, że ich utrzymanie się nie opłaca.

"Jest jednak jeszcze sprawa bezpieczeństwa" - podsumowuje "Gazeta Polska Codziennie" i dodaje: "gdy nie działa sieć telefonia komórkowa, ludzie muszą mieć możliwość wezwania pomocy".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA