REKLAMA

Mieszkanie dla Młodych, nabór: Wnioski o dofinansowanie będzie można składać w sierpniu

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: PortalSamorzadowy.pl (MIW)/AT
  • 21 lipca 2017 12:58
Mieszkanie dla Młodych, nabór: Wnioski o dofinansowanie będzie można składać w sierpniu Mieszkanie dla Młodych: W sierpniu można składać wnioski o dofinansowanie zakupu mieszkania (fot. pixabay.com)

W sierpniu będzie można ponownie składać wnioski w o dofinansowanie wkładu własnego  ramach programu Mieszkanie dla Młodych.

Najprawdopodobniej od 8 sierpnia będzie można ponownie składać wnioski w o dofinansowanie wkładu własnego przy nabyciu mieszkania w ramach programu Mieszkanie dla Młodych. Umożliwiło to podpisanie 19 lipca przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizację ustawy o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi.

Rząd przyjął projekt ustawy przedłożony przez ministra infrastruktury i budownictwa 13 czerwca 2017 r. Wejdzie ona w życie 1 sierpnia 2017 r.

Czytaj też: Nowela MdM pomoże 4 tys. rodzin w zakupie mieszkania

Jak informuje Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa nowelizacja ta ma umożliwić pełne wykorzystanie przewidzianych w ustawie funduszy na wypłaty dofinansowania wkładu własnego w związku z zaciągnięciem kredytu hipotecznego na zakup mieszkania (lub wkład budowlany), poprzez wznowienie przyjmowania wniosków o dofinansowanie z terminem wypłaty wsparcia jeszcze w 2017 r. Możliwe będzie również przyjmowanie w 2018 roku wniosków do chwili osiągnięcia całej kwoty limitu określonego na dany rok.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA