REKLAMA

Mieszkanie Plus, Andrzej Adamczyk: Musimy zrealizować Narodowy Program Mieszkaniowy

  • Autor: PAP/AT
  • 14 grudnia 2017 12:50
Mieszkanie Plus, Andrzej Adamczyk: Musimy zrealizować Narodowy Program Mieszkaniowy (fot.twitter.com/MIB_GOV_PL)

Musimy stworzyć warunki dla młodych Polaków, młodych rodzin, aby nie szukali przyszłości poza granicami kraju. Musimy zrealizować Narodowy Program Mieszkaniowy - powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Adamczyk w trakcie czwartkowej (14 grudnia) konferencji "Mieszkanie plus dziś i jutro" powiedział, że Narodowy Program Mieszkaniowy to bardzo szeroki program, w ramach którego będą powstawały mieszkanie na wynajem z opcją dojścia do własności. "Pragnę podkreślić, że Narodowy Program Mieszkaniowy to także wsparcie budownictwa społecznego, budownictwa komunalnego, socjalnego i budownictwa indywidualnego" - podkreślił.

"Krajowy Zespół Nieruchomości to zespół instrumentów, przy pomocy których będzie można wykorzystać nieruchomości skarbu państwa" - powiedział Adamczyk. "Państwo posiada kapitał, który jest uśpiony. Te nieruchomości należy przeznaczyć na realizację programu, który pozwoli Polsce wyrwać się z tego niechlubnego, niemalże ostatniego miejsca w Unii Europejskiej, jeżeli chodzi o liczbę mieszkań na tysiąc mieszkańców" - dodał.

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa zaprosiło samorządy z całej Polski na uroczystość podpisania kolejnych umów intencyjnych, dotyczących budowy mieszkań w ramach programu Mieszkanie plus (część Narodowego Programu Mieszkaniowego).

W czwartek zostaną podpisane umowy z ok. 30 samorządami, w ramach których może powstać ok. 2,5 tys. mieszkań. Łącznie Krajowy Zasób Nieruchomości będzie miał podpisane porozumienia na blisko 6 tys. mieszkań.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Madera 2017-12-15 14:07:47
    przestępcy, oszuści, mordercy.....OKUPANCI....WSZYSTKICH DO SZPITALNYCH OBOZÓW ZAGŁADY.....REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA