REKLAMA

Mieszkanie Plus, Barszcz: Mieszkania powstaną poza centrami miast, ale w miejscach dobrze skomunikowanych

  • wnp.pl
  • Autor: wnp.pl/AT
  • 13 września 2016 10:05
Mieszkanie Plus, Barszcz: Mieszkania powstaną poza centrami miast, ale w miejscach dobrze skomunikowanych - Liczę, że w tym roku podpiszemy pierwsze listy intencyjne - mówi Mirosław Barszcz na temat programu Mieszkanie Plus. (fot.mat. pras. BGK Nieruchomości/wnp.pl)

- W ramach programu Mieszkanie Plus będziemy stawiać na lokalizacje poza ścisłymi centrami miast. Zanim zaczniemy budować i przyjmować zapisy najemców, musimy pozyskać grunty pod inwestycje. Prowadzimy intensywne rozmowy - zarówno ze spółkami z udziałem skarbu państwa, jak i z samorządami - mówi Mirosław Barszcz, prezes BGK Nieruchomości, w rozmowie na temat programu Mieszkanie Plus.

BGK zostało poproszone przez Ministra Infrastruktury i Budownictwa o operacyjne przygotowanie programu Mieszkanie Plus.

- Jako spółka, która zarządza już funduszem mieszkań na wynajem o aktywach ok. 1 mld zł, posiadamy bardzo duże doświadczenie operacyjne i doskonałe zaplecze analityczne. Bank Gospodarstwa Krajowego jest inwestorem w zarządzanym przez nas funduszu, którego oferta skierowana jest jednak do innej grupy odbiorców. Już wcześniej BGK zadeklarował zwiększenie swojego zaangażowania do 5 mld zł. - wyjaśnia Mirosław Barszcz

Jak dodaje planowane jest przekierowanie tych środków na realizację programu Mieszkanie Plus. Z wykorzystaniem dźwigni finansowej możliwe będzie nawet trzykrotne zwiększenie tych środków.

Czytaj też: Szydło: Mieszkanie plus to projekt, na który będę w tej chwili kładła największy nacisk

Mieszkania z programu Mieszkanie Plus powstaną poza ścisłymi centrami miast, ale za to w miejscach, które są doskonale z nimi skomunikowane.

- Zanim zaczniemy budować i przyjmować zapisy najemców, musimy pozyskać grunty pod inwestycje. Prowadzimy intensywne rozmowy - zarówno ze spółkami z udziałem skarbu państwa, jak i z samorządami - tłumaczy Barszcz.

Są wśród nich zarówno przedstawiciele największych polskich miast, jak i mniejszych gmin, na terenie których trwają inwestycje w duże zakłady pracy. To daje tym lokalizacjom potencjał do budowy mieszkań na wynajem.

- Analizujemy już potencjalne nieruchomości i liczę, że w tym roku podpiszemy pierwsze listy intencyjne. Zainteresowanie programem jest duże - zarówno ze strony samorządów i partnerów biznesowych, jak i potencjalnych najemców. Czujemy pozytywną presję, która mobilizuje nas do działania. Wierzę, że pierwsze projekty - będące przedsmakiem programu Mieszkanie Plus - zostaną zrealizowane w ciągu kilkunastu miesięcy - wyjaśnia prezes BGK.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA