REKLAMA

"Mieszkanie plus": Pierwsze lokale powstaną na warszawskiej Woli

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 06 czerwca 2016 10:48
"Mieszkanie plus": Pierwsze lokale powstaną na warszawskiej Woli Jak ustalili dziennikarze RMF FM, pierwsze mieszkania w ramach nowego rządowego programu "Mieszkanie plus" powstaną na warszawskiej Woli (fot. pixabay.com)

Odolany na warszawskiej Woli - to tu powstaną pierwsze mieszkania w ramach nowego rządowego programu "Mieszkanie plus".

Jak ustalili dziennikarze RMF FM, pierwsze mieszkania w ramach nowego rządowego programu "Mieszkanie plus" powstaną na warszawskiej Woli.

Jak czytamy, na Odolanach ma na początku powstać aż 30 tysięcy mieszkań. Mają to być niskie, 3-, 4-piętrowe bloki. Bez piwnic i garaży. Na tym nowym osiedlu powstaną za to garaże piętrowe.

Założenia nowego programu premier Beata Szydło wraz z ministrem Andrzejem Adamczykiem, ministrem infrastruktury i budownictwa przedstawili na konferencji prasowej w piątek, 3 czerwca.

- To projekt, który zmieni sytuację mieszkaniową w Polsce. (...) Dzisiaj szacuje się, że do 40 proc. obywateli nie ma zdolności kredytowej i nie może kupić mieszkania - mówił minister Andrzej Adamczyk.

Z założeń programu wynika, że mieszkania będą dostępne w dwóch opcjach: na wynajem oraz na wynajem z dojściem do własności. Pierwsza z nich zakłada, że koszt wynajmu wyniesie od 10 do 20 zł za 1 m kw. (w zależności od lokalizacji).

Resort zakłada, że większość osób zdecyduje się na opcję wynajmu z wykupem mieszkania. Jeśli najemca zdecyduje się wybrać takie rozwiązanie, będzie musiał płacić wyższy o 20 proc. czynsz niż w przypadku wynajmu bez opcji wykupu. W ocenie wiceministra infrastruktury i budownictwa Kazimierza Smolińskiego dzięki temu fundusz będzie miał pieniądze na spłatę zobowiązań. "Fundusz dostanie pieniądze i będzie się rozliczał z tymi, którzy dali mu grunty" - twierdzi.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA