REKLAMA

Mieszkanie Plus: Rządowy program deweloperom niestraszny

  • Autor: PAP/Gazeta Polska Codziennie
  • 19 października 2016 06:12
Mieszkanie Plus: Rządowy program deweloperom niestraszny Mieszkanie plus ma to być oferta dla tych, których nie stać na zaciągnięcie kredytu na mieszkanie (fot.pixabay)

• Według rządu koszt budowy mieszkań w programie Mieszkanie Plus wyniesie średnio 2,5-3,5 tys. zł za mkw.
• - To realne wyliczenia - uważają deweloperzy, ale nie obawiają się spadku swoich dochodów.

Niektórzy powątpiewali w to, aby lokale w programie Mieszkanie Plus kosztowały średnio 2,5-3,5 tys. złotych za mkw. - pisze "Gazeta Polska Codziennie".

Dla nich punktem odniesienia jest rynkowa średnia cena budowy mieszkania, a ta jest dwukrotnie wyższa od szacunków rządowych dla programu Mieszkanie Plus.

"To realne wyliczenia, jeśli weźmie się pod uwagę darmowy grunt i inne zwolnienia" - mówi Konrad Płochocki, dyrektor generalny Polskiego Związku Firm Deweloperskich i dodaje: "Już dziś niektórzy deweloperzy oferują mieszkania po 3,5 tys. zł za mkw., choć w mniejszych miejscowościach.

Czytaj też: Mieszkanie Plus: Jak będzie finansowane? Kwestia nadal niejasna

Zdaniem deweloperów rządowy program będzie oferował mieszkania w minimalnym standardzie, bez infrastruktury okołomieszkaniowej. Takimi lokalami nie będzie zainteresowana bogatsza część społeczeństwa. Ale przecież - jak podkreśla "GPC" - ma to być oferta dla tych, których nie stać na zaciągnięcie kredytu na mieszkanie. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA