REKLAMA

Miłosz Motyka prezesem Forum Młodych Ludowców

  • Autor: PAP/MIW
  • 26 lutego 2017 10:39
Miłosz Motyka prezesem Forum Młodych Ludowców Miłosz Motyka, nowy prezes Forum Młodych Ludowców. (fot. twitter.com / W.Kosiniak- Kamysz)

• Miłosz Motyka z Małopolski został wybrany nowym prezesem Forum Młodych Ludowców.
• Do wyboru doszło podczas VI Krajowego Zjazdu Delegatów. 
• Chcę by PSL nie był już kojarzony tylko ze wsią; ludowy już nie znaczy wiejski, tylko powszechny - powiedział Motyka.

Forum Młodych Ludowców to młodzieżówka PSL, która zrzesza ok. pięć tys. osób. Motyka zastąpił na stanowisku Tomasza Pilawkę, który pełnił funkcję szefa przez ostatnie cztery lata.

Motyka powiedział że chciałby aby Forum Młodych Ludowców i sam PSL nie był kojarzony tylko ze wsią, ponieważ - jak uzasadniał - "ludowy już nie znaczy wiejski, tylko powszechny".

- Będziemy dążyć do wzmocnienia siły Polskiego Stronnictwa Ludowego właśnie przez Forum Młodych Ludowców, przez wprowadzanie nowych osób w dużych ośrodkach akademickich - dodał.

Poinformował, że Forum Młodych Ludowców chce we wszystkich gminach i powiatach zakładać młodzieżowe rady, aby - jak wyjaśnił - "przybliżyć ludziom to, że polityka nie musi być tylko pejoratywnie odbierana w młodym społeczeństwie".

Prezes młodzieżówki ludowców ocenił, że problemem PSL jest niskie poparcie wśród uczniów i studentów.

- Będziemy chcieli zaprezentować odświeżony wizerunek Polskiego Stronnictwa Ludowego - podkreślił.

Dodał, że młodzieżówka przyjęła podczas zjazdu program dla młodych, poprzez który planuje m.in. wspierać budownictwo mieszkalne, zwiększyć aktywność młodych w radach gmin, powiatów i województw oraz zachować bezpłatne studia.

Szef Forum Młodych Ludowców zapowiedział też, że organizacja będzie "uświadamiać, jak od najmłodszych lat można się zaangażować społecznie (…) by pokazać, że można działać wspólnie, że idea państwa, to nie jest tylko "wszyscy razem do kupy wzięci", tylko to jest coś więcej".

Zapewnił, że młodzieżówka Stronnictwa będzie także akcentować historię i tożsamość, bo - jak wskazał - PSL "jednoczy idea, a innych władza".

Miłosz Motyka ma 24 lata i jest magistrem inżynierem ochrony środowiska. Do tej pory pełnił funkcję szefa Forum Młodych Ludowców w Małopolsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • ojciectrzechsynów 2017-02-26 16:33:14
    Za czasów PRL-u ministrem kultury był Lucjan MOTYKA. Nawet jeśli to rodzina, to uważam, że jest to wybór pozytywny i Życzę Miłoszowi Powodzenia gdyż Lucjan, moim zdaniem, był Bardzo Porządnym Człowiekiem.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA