REKLAMA

Minister Antoni Macierewicz obserwuje ćwiczenia sojusznicze Saber Strike 17

  • Autor: PAP / MIW
  • 16 czerwca 2017 11:28
Minister Antoni Macierewicz obserwuje ćwiczenia sojusznicze Saber Strike 17 Ćwiczenia Saber Strike 17 o serwuje minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. (fot. twitter.com / MON)

Blisko 3 tys. żołnierzy z kilku państw NATO bierze udział w ćwiczeniach sojuszniczych Saber Strike 17. Obserwują je w piątek (16.06) minister obrony narodowej Antoni Macierewicz oraz dowódca wojsk lądowych USA w Europie gen. Frederick Hodges.

W ćwiczeniach biorą udział żołnierze z Polski, USA, Wielkiej Brytanii, Rumunii, Kanady i Litwy.

Kierownictwo MON i kadra dowódcza Sił Zbrojnych RP i NATO obserwują ćwiczenia poligonowe w pasie ćwiczeń ogniowych Wierzbiny w Orzyszu. Żołnierze NATO ćwiczą w powietrzu i na ziemi m.in. kierowanie ogniem w obronie i kierowanie natarciem wojsk sojuszniczych.

W ćwiczeniach na poligonie znajdującym się w ośrodku szkolenia rodzajów sił zbrojnych w Orzyszu są wykorzystywane śmigłowce, odrzutowce i bombowiec strategiczny oraz pojazdy bojowe i czołgi.

Trwające od 5 czerwca Saber Strike to obok zaplanowanych na wrzesień ćwiczeń Dragon najważniejsze ćwiczenia, jakie odbywają się w Polsce z udziałem polskich żołnierzy i oddziałów z USA i innych państw NATO, które przybyły do naszego kraju.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA