REKLAMA

Minister edukacji na spotkaniu z kadrą kierowniczą oświaty

  • Autor: bad
  • 07 marca 2016 18:39
Minister edukacji na spotkaniu z kadrą kierowniczą oświaty Minister Anna Zalewska wzięła udział w XIII Ogólnopolskiej Konferencji Kadry Kierowniczej Oświaty. (fot: MEN)

• Minister Anna Zalewska wzięła udział w XIII Ogólnopolskiej Konferencji Kadry Kierowniczej Oświaty. 
• Szefowa MEN w swoim wystąpieniu mówiła między innymi o planach Ministerstwa Edukacji Narodowej na najbliższy okres.

Szefowa MEN poinformowała uczestników konferencji o likwidacji sprawdzianu dla szóstoklasistów oraz wprowadzeniu możliwości odwołania się od wyniku matury. Zaprosiła także kadrę kierowniczą oświaty do wzięcia udziału w ogólnopolskiej debacie oświatowej „Uczeń. Rodzic. Nauczyciel – Dobra zmiana”, która potrwa do końca czerwca.

Podczas konferencji minister Anna Zalewska wręczyła Medale Komisji Edukacji Narodowej osobom zgłoszonym przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kadry Kierowniczej Oświaty. Otrzymali je: Jolanta Basaj, Karolina Domagalska, Renata Kalinowska, Danuta Sikora oraz Ewa Stefaniak-Bergtaum.

Oprócz spotkania z szefową MEN, uczestnicy konferencji przez dwa dni dyskutowali między innymi o obecności nowych mediów w szkole i wychowawczej funkcji szkoły. Rozmawiano także o systemowym podejściu do uczenia się oraz kształtowaniu postaw wśród uczniów. Poruszono również temat szkolnego systemu motywacyjnego oraz bezpieczeństwa w szkole.

Konferencja odbyła się w dniach 4-6 marca 2016 r. w Krakowie na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Do udziału w spotkaniu zaproszone zostały wszystkie osoby zainteresowane zarządzaniem oświatą i rozwojem polskiego systemu oświaty.

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kadry Kierowniczej Oświaty jest największą w Polsce organizacją zrzeszającą około 5 tysięcy dyrektorów szkół i placówek oświatowych, wizytatorów oraz urzędników samorządowych i kuratoryjnych. Do głównych celów stowarzyszenia należy między innymi podejmowanie działań na rzecz zwiększenia efektywności polskiego systemu oświaty. Celem OSKKO jest również popularyzowanie wiedzy z zakresu zarządzania oświatą oraz inicjowanie zmian w prawie.

Stowarzyszenie swoje zadania realizuje między innymi przez tworzenie systemu wspomagania kadry kierowniczej oświaty i organizowanie szkoleń. OSKKO prowadzi także działania informacyjne i akcje społeczne dotyczące problematyki oświatowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA