REKLAMA

Minister edukacji wysyła listy w sprawie bezpiecznych wakacji

  • Autor: PAP/AT
  • 12 czerwca 2017 11:01
Minister edukacji wysyła listy w sprawie bezpiecznych wakacji Minister edukacji apeluje o zorganizowanie zajęć w szkole nt. bezpieczeństwa w wakacje (Anna Zalewska, fot.men.gov.pl)

Minister edukacji Anna Zalewska wysłał dwa listy - do dyrektorów szkół oraz Rzecznika Praw Dziecka - w sprawie nadchodzących wakacji.

Szefowa MEN Anna Zalewska zaapelowała do dyrektorów szkół, by rozmawiali z uczniami, w jaki sposób bezpiecznie zachowywać się na wakacjach. Poprosiła też Rzecznika Praw Dziecka, by podczas wakacji wzmocnił prowadzony przez siebie telefon zaufania.

Minister edukacji poinformowała w poniedziałek (12 czerwca) na konferencji prasowej, że wysyła dwa listy w sprawie bezpiecznych wakacji: do dyrektorów szkół i Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka.

Jak powiedziała, pierwszy list jest skierowany do dyrektorów szkół. "Zwracam się z prośbą o zorganizowanie zajęć w dowolnej formie, czy to poprzez zaproszenie gościa, dzielnicowego opiekuna, komenda główna jest z nami, współpracuje z nami, czy też pogadanki po to aby uczniowie, mam nadzieję, że będą skupieni, że będą notować, zapisywać to, co nauczyciele do nich mówią" - powiedziała.

Czytaj też: Więcej dzieci pojedzie na wakacje. Efekt 500 plus?

"Prosimy, aby zapoznali się po pierwsze z poradnikiem Ministerstwa Edukacji Narodowej, ale również ze wszystkimi telefonami, informacjami, dotyczącymi bezpiecznych wakacji" - zaznaczyła Zalewska.

Drugi list minister edukacji narodowej skierowała do Rzecznika Praw Dziecka. "Bardzo go proszę o osobiste zaangażowanie i wzmocnienie służb sił do obsługi całodobowej telefonu zaufania - przypominam: to telefon 812 12 12" - powiedziała. "Bardzo nam zależy na tym, aby ten telefon stał się przyjacielem dzieci i młodzieży" - podkreśliła.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA