REKLAMA

Minister Jurgiel broni rolników, którym komornicy zabierają majątek

  • Autor: Farmer.pl
  • 20 kwietnia 2016 14:22
Minister Jurgiel broni rolników, którym komornicy zabierają majątek Toczy się szereg postępowań, które mogą zakończyć się odebraniem narzędzi pracy rolnikom. (fot.:Martin Abegglen/flickr.com/CC BY-SA 2.0)

"Proszę o zawieszenie na pół roku toczących się egzekucji komorniczych przeciwko rolnikom" – z takim apelem w styczniu tego roku obecny minister rolnictwa zwrócił się do ministra sprawiedliwości. Od pisma adresowanego do ministra Ziobry minęło już blisko 100 dni, a efekty są, ale... odwrotne. W ostatnich tygodniach w zastraszającym tempie wzrosła liczba egzekucji komorniczych w gospodarstwach rolnych.

Na stronie internetowej obwieszczeń komorniczych w ostatnim czasie zaroiło się od ofert sprzętów na co dzień używanych w rolnictwie. Tylko w ciągu najbliższego miesiąca „pod młotek” trafi ponad 100 maszyn rolniczych. Do zlicytowania będą także zwierzęta gospodarskie. Głównie krowy, przejęte od producentów mleka, którzy od dłuższego czasu zmagają się z dramatyczną sytuacją na rynku.

Zapytaliśmy jednego z komorników, czy egzekucje w stosunku do rolników nie miały być wstrzymane.

Czytaj więcej tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA