REKLAMA

Minister Radziwiłł chce zwiększenia nakładów na służbę zdrowia

  • www.rynekzdrowia.pl
  • Autor: RynekZdrowia.pl
  • 04 stycznia 2016 11:37
Minister Radziwiłł chce zwiększenia nakładów na służbę zdrowia W dalszej perspektywie resort zdrowia ma zająć się pracami nad ustawą o działalności leczniczej (fot. PTWP)

Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł zapowiedział, że będzie zabiegał o zwiększenie finansowania ochrony zdrowia. Jednym z najważniejszych wyzwań, przed jakimi stoi jego resort, jest dokończenie procesu informatyzacji ochrony zdrowia i jak najszybsze wcielenie w życie projektu dotyczącego darmowych leków dla seniorów.

1 grudnia w czasie posiedzenia sejmowej komisji zdrowia minister Konstanty Radziwiłł przedstawił kierunki działań resortu na najbliższe 4 lata. Zapowiadane zmiany przepisów mają odbywać się w oparciu o dialog społeczny - zapewnił.

Minister przyznał, że przejmując resort po swoich poprzednikach, dostał olbrzymie wyzwanie związane z koniecznością informatyzacji ochrony zdrowia. Jak podkreślał, projekty takie jak elektroniczne konto pacjenta czy e-recepta są obecnie ratowane, bo faktycznie poprzednicy zrobili w tej sprawie niewiele. To zaś grozi utratą przyznanego na te cele dofinansowania. - Robimy wszystko, by z tego wyjść z twarzą - zaznaczał minister zdrowia.

Czytaj całość materiału na rynekzdrowia.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA