REKLAMA

Minister rolnictwa: Śmierć klaczy w Janowie Podlaskim to efekt celowego działania osób trzecich

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 04 kwietnia 2016 10:06
Minister rolnictwa: Śmierć klaczy w Janowie Podlaskim to efekt celowego działania osób trzecich Zdaniem ministra śmierć klaczy w Janowie Podlaskim to efekt celowego działania osób trzecich (fot. MRiRW)

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel wydał oświadczenie, w którym poinformował o skierowaniu sprawy śmierci kolejnej klaczy w stadninie w Janowie Podlaskim do Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

"W związku ze śmiercią trzeciej klaczy, w tym drugiej należącej do tego samego właściciela, Dyrekcja stadniny koni w Janowie Podlaskim wystąpiła do Prokuratury Okręgowej w Lublinie o pilne wszczęcie śledztwa" - czytamy w oświadczeniu ministra.

Jak twierdzi Krzysztof Jurgiel, śmierć klaczy może być wynikiem działań osób trzecich.

"Szczegółowe okoliczności zdarzeń i jak wszystko wskazuje, taka sama w każdym przypadku, przyczyna zgonu rodzą uzasadnione  podejrzenie, że padnięcie klaczy, powodujące olbrzymie straty dla Skarbu Państwa i uderzające w prestiż cieszącej się wielką renomą stadniny, to efekt celowego działania osób trzecich" - informuje minister.

W związku z tym zdecydował się o skierowaniu sprawy do prokuratury.

"Na wniosek prezesa Agencji Nieruchomości Rolnych i Dyrekcji stadniny w Janowie Podlaskim  skierowałem do Prokuratora Generalnego prośbę o objęcie tej bulwersującej sprawy osobistym nadzorem. Zależy mi na drobiazgowym i rzetelnym przeprowadzeniu śledztwa oraz wykryciu sprawców bądź sprawcy zgonów klaczy" - czytamy w komunikacie.

Przypomnijmy, w nocy z 1 na kwietnia padła klacz Amra należąca do Shirley Watts, żony perkusisty The Rolling Stones - Charliego Wattsa. To druga w ostatnim tygodniach śmierć klaczy należącej do tej samej właścicielki.

Czytaj też: ANR: Wyjaśniamy, dlaczego padła klacz w Janowie Podlaskim

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA