REKLAMA

Minister wydał zgodę. Będzie kierunek lekarski na Uczelni Łazarskiego

  • Autor: Pulshr.pl/JS
  • 23 marca 2016 16:58
Minister wydał zgodę. Będzie kierunek lekarski na Uczelni Łazarskiego Zamierzamy kształcić w małych grupach i na wysokim poziomie – mówi Dariusz A. Kosior, dziekan wydziału lekarskiego Uczelni Łazarskiego (fot. cskmswia.pl)

• Minister nauki i szkolnictwa wyższego wydał zgodę na prowadzenie kierunku lekarskiego na Uczelni Łazarskiego.
• Uczelnia spełniła wymagania dotyczące zarówno programu nauczania, jak i zapewnienia odpowiedniego zaplecza dydaktycznego i klinicznego.
• Wniosek o uruchomienie kierunku już 2 lipca 2015 roku otrzymał pozytywną ocenę Polskiej Komisji Akredytacyjnej.

Partnerem strategicznym Uczelni w prowadzeniu kierunku lekarskiego jest Centralny Szpital Kliniczny MSW w Warszawie, w którym będzie odbywać się większość zajęć. Placówka posiada akredytację Centrum Monitorowania Jakości, a także m.in. Nagrodę Innowacyjny Szpital, Nagrodę Autorytet w dziedzinie Chirurgii Victoria, wyróżnienie w konkursie Teraz Polska. Szpital MSW jest ceniony przede wszystkim za innowacyjne zabiegi kardiochirurgiczne, endoskopowe, przeznaczyniowe, mikrochirurgię oraz przeszczepy trzustki.

Czytaj też: Utracone pokolenie. Zaczyna brakować profesjonalistów, a z ich brakiem pojawiają się problemy dla kraju

– Zamierzamy korzystać z najlepszych doświadczeń nauczania medycyny w Polsce. Chcemy przede wszystkim uczyć praktyki zawodu, z dużym naciskiem na kształcenie postaw. Zależy nam, by nasi studenci – przyszli lekarze – potrafili skutecznie komunikować się z pacjentami. Wartością naszych studiów będzie indywidualizacja procesu nauczania. Nie będą to studia masowe, a raczej elitarne. Zamierzamy kształcić w małych grupach, na wysokim poziomie, korzystając z najnowszych materiałów edukacyjnych i rozwiązań technologicznych – mówi prof. nadzw. dr hab. med. Dariusz A. Kosior, dziekan wydziału lekarskiego Uczelni Łazarskiego.

Czytaj całość na pulshr.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA