REKLAMA

Ministerstwo chce zlikwidować publiczną uczelnię PWSZ w Sandomierzu lub poączyć ją z inną

  • Autor: PAP/AT
  • 19 września 2016 15:19
Ministerstwo chce zlikwidować publiczną uczelnię PWSZ w Sandomierzu lub poączyć ją z inną Minister nauki i szkolnictwa wyższego może zdecydować o likwidacji publicznej szkoły zawodowej (fot.twitter.com/Jaroslaw_Gowin)

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sandomierzu zostanie zlikwidowana lub połączana z inną uczelnią – powiedział w poniedziałek we Wrocławiu minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.
Zapewnił jednocześnie, że to jedyna publiczna uczelnia, która będzie likwidowana.

Minister poinformowała, że dobiega drugi okres naprawczy PWSZ w Sandomierzu, który zakończył się fiaskiem. "W tej chwili w tej uczelni studiuje około 100 studentów. To uczelnia o rozmiarach małej szkoły wiejskiej. Nie spełnia też niestety żadnego z ustawowych kryteriów niezbędnych do utrzymania tej uczelni" - mówił Gowin.

Dodał, że w najbliższym czasie rozpoczną się działania zmierzające do połączenia PWSZ w Sandomierzu z inną uczelnią w regionie lub do likwidacji tej szkoły wyższej. "Jeśli nie będzie woli władz uczelni do połączenia, wtedy nie pozostaje nam nic innego jak podjąć procedurę likwidacji" - mówił Gowin.

Minister poinformował jednocześnie, że PWSZ w Sandomierzu jest jedyną uczelnią publiczną w Polsce, której grozi likwidacja.

Minister nauki i szkolnictwa wyższego może zdecydować o likwidacji publicznej szkoły zawodowej opierając się na zapisach nowelizacji ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym, która wchodzi w życie 1 października.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA