REKLAMA

Ministerstwo chce zmienić sposób dopełnienia obowiązku doskonalenia zawodowego lekarzy

  • Autor: InfoDent24.pl/AT
  • 26 października 2016 09:05
Ministerstwo chce zmienić sposób dopełnienia obowiązku doskonalenia zawodowego lekarzy Resort zdrowia uznał, że akceptacja kursu medycznego przez NRL powinna być wymagana jedynie w przypadku kursów telewizyjnych i internetowych z ograniczonym dostępem (Ministerstwo Zdrowia, fot.PTWP)

• Ministerstwo zdrowia chce wprowadzić rozporządzenie zmieniające sposób dopełnienia obowiązku doskonalenia zawodowego lekarzy i lekarzy dentystów.
• Zmiana częściowo uwzględnia stanowisko Naczelnej Rady Lekarskiej, która krytykowała wymóg akceptowania każdego kursu medycznego przez NRL.

Zapowiadana zmiana dotyczy treści par.3 pkt 2 obowiązującego rozporządzenia z 6 października 2004 r. w sprawie sposobów dopełnienia obowiązku doskonalenia zawodowego lekarzy i lekarzy dentystów. Wymienione w nim formy doskonalenia zawodowego zostają rozdzielone:

* na udział w kursie medycznym nieobjętym programem odbywanej specjalizacji lub nabywanej umiejętności (pkt 2);

* oraz udział w kursie medycznym realizowanym za pośrednictwem środków przekazu telewizyjnego i sieci internetowej z ograniczonym dostępem (pkt 2a).

Co ważne jedynie ten ostatni typ kursu będzie musiał uzyskać akceptację Naczelnej Rady Lekarskiej.

Czytaj też: Resort zdrowia walczy o lekarzy

Resort zdrowia uznał, że akceptacja kursu medycznego przez NRL powinna być wymagana jedynie w przypadku kursów telewizyjnych i internetowych z ograniczonym dostępem. Pozostałe formy szkoleń, nieobjętych programem odbywanej specjalizacji lub nabywanej umiejętności takiego wymogu nie będą miały (muszą być organizowane przez podmioty prowadzące ustawowo kształcenie podyplomowe lekarzy i lekarzy dentystów).

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA