REKLAMA

Ministerstwo Energii popiera ustawę o inwestycjach w elektrownie wiatrowe

  • wnp.pl
  • Autor: WNP.pl/JS
  • 16 marca 2016 17:01
Ministerstwo Energii popiera ustawę o inwestycjach w elektrownie wiatrowe Posłowie rozpoczęli prace nad projektem ustawy o inwestycjach w elektrownie wiatrowe (fot. PTWP)

• Posłowie rozpoczęli prace nad projektem ustawy o inwestycjach w elektrownie wiatrowe.
• Ustawa zwana jest potocznie tzw. ustawą odległościową, bo projekt zakłada m.in., że elektrownie wiatrowe nie będą mogły być budowane w odległości mniejszej m.in. od domów niż dziesięciokrotność wysokości całkowitej wiatraka.

W posiedzeniu Komisji Infrastruktury, która pracuje nad projektem ustawy wziął udział m.in. Andrzej Piotrowski, wiceminister energii.

Zobacz też: Sejmowa walka z wiatrakami

Jako przedstawiciel bardzo technicznego resortu i zarazem skoncentrowanego na gospodarce, chciałbym zwrócić uwagę, że przyświeca nam jedna idea – cały rozwój techniczny czy rozwój gospodarki musi być podporządkowany interesowi człowieka, bo tylko wtedy ma jakikolwiek sens. W tym kontekście cieszymy się, że jest propozycja ustawy, która ma za zadanie znormalizować elementy biznesu, który powstał po to, żeby źródła energii wspomagały dobrostan człowieka, jako jednego z komponentów środowiska, żeby w szczególności nie zakłócały tego środowiska, w którym człowiek chciałby żyć – stwierdził wiceminister Andrzej Piotrowski.

Czytaj całość na: wnp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • PP 2016-03-16 17:19:38
    Rozumiem, że politycy PiS-u ewentualne kary nałożone przez KE zapłacą z własnej kieszeni? Oczekuję takiej deklaracji i stosownego zabezpieczenia (weksel, poręczenie bankowe itd.) :)REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA