REKLAMA

Ministerstwo infrastruktury: Plac manewrowy może zniknąć z egzaminu na prawo jazdy

  • Autor: PAP/GP
  • 06 kwietnia 2016 08:09
Ministerstwo infrastruktury: Plac manewrowy może zniknąć z egzaminu na prawo jazdy Zwolenników likwidacji egzaminu na placu jest wielu, m.in. Prezes Polskiej Izby Gospodarczej Ośrodków Szkolenia Kierowców. (fot.: youtube.com)

• Ministerstwo Infrastruktury rozważa rezygnację z egzaminu na placu manewrowym.
• Instruktorzy popierają to rozwiązanie.

Zmiany w części praktycznej egzaminu na prawo jazdy zaproponowali szkoleniowcy – pisze „Rzeczpospolita”.

Bardziej radykalni chcą likwidacji całego egzaminu przeprowadzanego na placu manewrowym. Mniej radykalni są za rezygnacją z jazdy w tył i w przód oraz po łuku. Pozostałoby ruszanie pod górę.

Wiceminister infrastruktury odpowiedzialny za egzaminowanie Jerzy Szmit potwierdza „Rzeczpospolitej”, że resort analizuje propozycje, ale decyzje o konkretnych zmianach jeszcze nie zapadły.

Zwolenników likwidacji egzaminu na placu jest wielu, m.in. Prezes Polskiej Izby Gospodarczej Ośrodków Szkolenia Kierowców Krzysztof Szymański.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Kierowca 2016-04-06 15:05:40
    Tak może w ogóle zrezygnujmy z egzaminów. Już teraz parkingi pełne są kierowców, którzy nie potrafią zmieścić się na 1 stanowisku postojowym, a rekordziści potrafią zająć 3! Potem taki "mistrz" albo "mistrzyni" kierownicy wyjeżdża na 10 razy z bramy, albo zawraca na 8 razy na jezdni. Już jeden popis braku wyobraźni mamy na drogach: auta na które nie trzeba prawa jazdy w ogóle. Potencjalny kierowca takiego pojazdu nie musi nawet wiedzieć kto ma pierwszeństwo, czy co oznaczają poszczególne znaki stwarzając realne zagrożenie dla innych.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA