REKLAMA

Ministerstwo rodziny ostrzega przed oszustami: Wiosek o 500 plus jest darmowy

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 07 marca 2016 14:43
Ministerstwo rodziny ostrzega przed oszustami: Wiosek o 500 plus jest darmowy Wniosek o świadczenie z 500 plus jest darmowy - przypomina MRPiPS (fot. Michał Józefaciuk/ senat.gov.pl)

• Powstaje coraz więcej stron internetowych, na których można pobrać wniosek o przyznanie świadczenia wychowawczego w ramach programu 500 plus.
• Za pobranie wniosku często pobierane są opłaty.
• Resort rodziny ostrzega przed wyłudzeniami i przypomina, że wniosek jest darmowy.

- W związku z powstającymi kolejnymi stronami internetowymi, na których można pobrać wniosek o przyznanie świadczenia wychowawczego informujemy, że strony te nie są związane z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Służą jedynie próbom wyłudzenia pieniędzy za pobranie wniosku - informuje resort.

Jak przypomina, wniosek o przyznanie świadczenia wychowawczego jest darmowy. Jego wzór jest określony w rozporządzeniu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Wniosek będzie można składać od momentu startu programu, czyli od 1 kwietnia 2016 r. Można go będzie złożyć w wersji papierowej w gminie lub za pośrednictwem Poczty Polskiej, a także w wersji elektronicznej, za pomocą: bankowości elektronicznej, Platformy Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (PUE ZUS), Portalu Emp@tia (empatia.mrpips.gov.pl) oraz za pośrednictwem ePUAP.

Świadczenie wychowawcze będzie wypłacał urząd miasta, gminy, ośrodek pomocy społecznej lub gminne centra do realizacji świadczeń. Będzie ono wypłacane w sposób dogodny dla rodziców, czyli przede wszystkim przelewem na konto lub w gotówce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA