REKLAMA

Ministerstwo rolnictwa zdecyduje o odszkodowaniach po gradobiciu. Rolnicy czekają

  • Autor: sadyogrody.pl/Kurier Lubelski
  • 26 sierpnia 2016 16:29
Ministerstwo rolnictwa zdecyduje o odszkodowaniach po gradobiciu. Rolnicy czekają We wrześniu rozstrzygnie się, czy rolnicy otrzymają wsparcie z MRiRW/ fot. pixabay.com

Część rolników z gminy Łaziska nie sprzeda w tym roku zbiorów, bo ich sady zniszczył grad. Rząd obiecuje systemowe rozwiązanie ich problemów.

Jak podał "Kurier Lubelski", całkowicie zniszczone sady, ponad 150 poszkodowanych - to bilans gradu, który przeszedł przez gminę Łaziska na przełomie lipca i sierpnia. Pierwsza ulewa zniszczyła owoce w ok. 100 sadach. Straty ponieśli głównie rolnicy z Piotrawina.

9 sierpnia grad spadł po raz drugi. Tym razem najbardziej ucierpiały zbiory sadowników z Niedźwiady, Niecieczy i Koła. - Czegoś takiego nie widzieliśmy jeszcze nigdy - przyznaje Roman Radzikowski, wójt gminy Łaziska. Tam rolnicy skarżą się, że w ciągu kilku dni stracili jedyne źródło utrzymania.

We wrześniu rozstrzygnie się, czy rolnicy otrzymają wsparcie z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA