REKLAMA

Ministerstwo Rozwoju szuka nowego prezesa PARP

  • wnp.pl
  • Autor: WNP/JS
  • 21 stycznia 2016 07:36
Ministerstwo Rozwoju szuka nowego prezesa PARP Kandydat na stanowisko prezesa PARP powinien przedstawić koncepcję działań i rozwoju PARP w kontekście nowej perspektywy finansowej 2014-2020 (fot. PARP)

Resort ogłosił nabór na stanowisko Prezesa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Jaką Agencję zastanie? Jakie zadania przed nim?

Oprócz podstawowych dokumentów standardowo wymaganych przy naborze do pracy, kandydat na stanowisko prezesa PARP powinien przedstawić koncepcję działań i rozwoju PARP w kontekście nowej perspektywy finansowej 2014-2020.

- Gdybym postawił się w roli nowego prezesa PARP, to przede wszystkim umożliwiałbym polskim przedsiębiorcom wejście na rynki zachodnie. Po pierwsze, nasz wewnętrzny popyt na produkty innowacyjne ma ograniczenia, które wynikają z siły nabywczej Polaków. Po drugie, ze słabej chłonności innowacji. Do tej pory nie mieliśmy zbyt dużo okazji, żeby chłonąć innowacje przychodzące ze świata w taki sposób, jak np. robią to Amerykanie - mówi Arkadiusz Skuza, szef projektów innowacyjnych Centrum im. Adama Smitha. - Poza tym Polacy wolą to, co zachodnie. Jeśli mamy do wyboru produkt innowacyjny z Niemiec lub Polski, to częściej wybieramy niemiecki - dodaje ekspert.

Czytaj całość na www.wnp.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA