REKLAMA

Ministerstwo Rozwoju zachęca do udziału w akcji „Zostań Siłaczem Społecznym”

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: Portalsamorzadowy.pl
  • 07 lipca 2016 15:02
Ministerstwo Rozwoju zachęca do udziału w akcji „Zostań Siłaczem Społecznym” Fundusze norweskie: I ty możesz zostać siłaczem społecznym Akcję promują m.in. znani sportowcy (fot.mat.prasowe)

• Do 8 sierpnia za pomocą serwisu www.silaczespoleczni.org można wysyłać zgłoszenia placówek potrzebujących pomocy.
• Kampania „Wyrównujemy szanse” promuje fundusze norweskie i EOG, których celem jest zmniejszanie różnic ekonomicznych i społecznych między krajami i regionami w Europie.

Ministerstwo Rozwoju zachęca do udziału w akcji „Zostań Siłaczem Społecznym” organizowanej w ramach kampanii „Wyrównujemy szanse”.

Kampania promuje fundusze norweskie i EOG, których celem jest zmniejszanie różnic ekonomicznych i społecznych między krajami i regionami w Europie.

Jednym z elementów kampanii jest akcja „Zostań Siłaczem Społecznym”, polegająca na zgłaszaniu placówek z rożnych regionów Polski, które potrzebują wsparcia.

Przez pierwsze dwa tygodnie kampanii 111 osób, czyli siłaczy społecznych, zgłosiło wybrane przez siebie instytucje. Obecnie trwa ich formalna weryfikacja i ocena merytoryczna, którą pomaga przeprowadzić Stowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie.

- Proponowane przez siłaczy społecznych placówki to najczęściej ośrodki pomocy niepełnosprawnym dzieciom, szkoły podstawowe, gimnazja oraz instytucje pomagające samotnym matkom. Do wsparcia w ramach akcji można również zgłaszać domy seniora, hospicja, przedszkola, szkoły, jednostki opiekuńczo-wychowawcze czy domy dziecka – mówi wiceminister rozwoju Paweł Chorąży.

Jak włączyć się do akcji?

Wystarczy skorzystać ze specjalnego serwisu internetowego – www.silaczespoleczni.org, gdzie każdy może zgłosić instytucję ze swojego regionu, która jego zdaniem potrzebuje pomocy.

Czytaj cały artykuł tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA