REKLAMA

Ministerstwo Sportu i Turystyki rozstrzygnęło Program Rozwoju Szkolnej Infrastruktury Sportowej

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: PortalSamorzadowy.pl
  • 19 lipca 2017 16:21
Ministerstwo Sportu i Turystyki rozstrzygnęło Program Rozwoju Szkolnej Infrastruktury Sportowej Minister sportu i turystyki Witold Bańka (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

Dzięki kwocie 245 mln zł. blisko 300 szkół zyska nowoczesne obiekty sportowe.

Jak podkreśla resort wybudowane, bądź przebudowane w ramach projektu obiekty mają być wielofunkcyjne i dostępne dla wszystkich.

- Dzięki tym środkom uda nam się stworzyć lub poprawić warunki dla tysięcy uczniów w Polsce. Zależy nam, aby dzieci i młodzież szkolna miała równy dostęp do bezpiecznej i funkcjonalnej infrastruktury sportowej. Aktywne społeczeństwo to jeden z naszych priorytetów – mówi minister sportu i turystyki Witold Bańka.

Przedstawiciele Ministerstwa podkreślają, że Program Rozwoju Szkolnej Infrastruktury Sportowej to nie jedyny projekt resortu skierowany do dzieci i młodzieży. Tylko na upowszechnianie aktywności fizycznej wśród uczniów MSiT przeznaczy w tym roku ponad 170 mln zł.

Aktualnie do najważniejszych zadań systemowych rozwiązań upowszechniających aktywność realizowanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki należą m.in.: Rządowy Program „Klub” oraz SKS. Dzięki temu pierwszemu wsparcie otrzyma ponad 3000 małych i średnich klubów (wysokość dotacji z MSiT wynosi 10 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych i 15 tys. zł dla wielosekcyjnych). Dla porównania - w ubiegłym roku dofinansowanie (w sumie) 24 mln zł objęło 2151 klubów kwotą, a ze szkoleń skorzystało ok. 130 tys. dzieci i młodzieży.

Więcej przeczytasz tutaj. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA