REKLAMA

Ministerstwo sportu o 100 dniach rządu: zapewniliśmy ciągłość finansowania

  • Autor: bad/PAP
  • 26 lutego 2016 11:39
Ministerstwo sportu o 100 dniach rządu: zapewniliśmy ciągłość finansowania Minister sportu i turystyki Witold Bańka na konferencji prasowej podsumowującej 100 dni pracy resortu (fot.: twitter/MS)

"Zapewniliśmy ciągłość finansowania związkom sportowym przed igrzyskami olimpijskimi w Rio de Janeiro" - powiedział minister sportu i turystyki Witold Bańka na konferencji prasowej podsumowującej 100 dni pracy resortu.

"Bardzo dużym sukcesem ministerstwa jest zapewnienie bardzo szybkiej wypłaty środków finansowych poszczególnym związkom sportowym. Dzięki temu zachowana została pełna ciągłość finansowa. Zawodnicy i trenerzy mogą w spokoju przygotowywać się do najważniejszej imprezy roku, czyli igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro" - powiedział Bańka, brązowy medalista mistrzostw świata w Osace w 2007 roku w lekkoatletycznej sztafecie 4x400 m.

Oceniając pierwsze 100 dni pracy resortu pod jego kierownictwem zwrócił uwagę również na wdrożenie programów mających pomóc w działalności małym klubom z niewielkich miejscowości.

"To innowacyjny projekt, który ma pomóc ponad tysiącu klubów, dofinansować pasjonatów sport. To właśnie tam, w małych klubach, zaczyna się prawdziwy sport, to jest jego fundament" - podkreślił minister.

W zależności od tego, czy klub jest jedno-, czy wielosekcyjny, może liczyć na wsparcie w wysokości 10 bądź 15 tysięcy złotych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA