REKLAMA

Ministerstwo Sportu uhonorowało szachistki

  • Autor: GP
  • 29 września 2016 10:34
Ministerstwo Sportu uhonorowało szachistki Wiceminister sportu: Z całego serca gratuluję Wam tego sukcesu. (fot.:msport.gov.pl)

• Wiceminister sportu spotkał się z drużyną Polek, która wywalczyła srebro w Światowej Olimpiady Szachowej.
• Jan Widera podkreślał jak ważna w sporcie są wyrzeczenie i praca, nie tylko ta fizyczna, ale i umysłowa.

Wiceminister sportu Jan Widera w środę (28 września) spotkał się ze srebrnymi medalistkami Światowej Olimpiady Szachowej. Srebro Polek w tej strategicznej i bardzo starej grze jest wspaniałym osiągnięciem.

- Polki rywalizowały aż ze stu czterdziestoma drużynami z całego świata, a ich medal jest największym sukcesem sportowym w historii szachów kobiecych! - relacjonowało na swoich stronach Ministerstwo Sportu.

Wiceminister Widera przekazał srebrnej drużynie Polek wyróżnienia i pamiątki za ich start.

- Z całego serca gratuluję Wam tego sukcesu - mówił Widera. - Wiem, że aby być najlepszym potrzeba wielu wyrzeczeń. Niektórzy być może myślą, że sport to tylko wysiłek fizyczny, ale to także wysiłek umysłowy. Tak, jak wy musicie przygotować swoje ciała i umysły do wielogodzinnej rywalizacji przy szachownicy, tak samo zawodnicy na Igrzyskach Olimpijskich, nie mogą być tylko silni fizycznie ale i mentalnie. Jesteście ambasadorkami Polski na świecie i za to również Wam dziękuję - powiedział Widera.

Ministerstwo przypomina też, że na tej samej Olimpiadzie dobrze wypadła reprezentacja Polski mężczyzn. Panowie zajęli 7 miejsce.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA