REKLAMA

Ministerstwo Sprawiedliwości: 3 prezesów i 7 dyrektorów sądów z Krakowa odwołanych

  • Autor: PAP/AT
  • 27 listopada 2017 12:15
Ministerstwo Sprawiedliwości: 3 prezesów i 7 dyrektorów sądów z Krakowa odwołanych Decyzje o odwołani prezesów i dyrektorów sądów mają związek m.in. z zatrzymaniami przez CBA w śledztwie dotyczącym podejrzenia korupcji w sądach (fot.shutterstock)

Ministerstwo sprawiedliwości poinformowało, że trzech prezesów sądów z Krakowa, w tym - sądu okręgowego - oraz siedmiu zatrzymanych w poniedziałek (27 listopada) dyrektorów sądów z okręgu krakowskiego zostało odwołanych.

Decyzje mają związek m.in. z poniedziałkowymi zatrzymaniami przez CBA w śledztwie dotyczącym podejrzenia korupcji w sądach.

Minister Sprawiedliwości podjął decyzję o natychmiastowym odwołaniu dyrektorów: Sądu Okręgowego w Krakowie, Sądu Rejonowego w Wadowicach, Sądu Rejonowego w Oświęcimiu, Sądu Okręgowego w Tarnowie, Sądu Okręgowego w Nowym Sączu, Sądu Rejonowego w Chrzanowie oraz Sądu Rejonowego w Olkuszu - podało ministerstwo

Minister odwołał też ze stanowiska prezesa Sądu Okręgowego w Krakowie sędzię Beatę Morawiec. W ocenie MS, jako ówczesny zwierzchnik służbowy dyrektora, nie sprawowała ona odpowiedniego nadzoru nad działalnością administracyjną SO. Decyzja, powodowana troską o dochowanie najwyższych standardów w tym sądzie, wynika także z niskiej efektywności Sądu Okręgowego w Krakowie i podległych mu sądów rejonowych - dodano.

Komunikat MS informuje też o odwołaniu prezesów obu krakowskich sądów rejonowych - dla Krakowa Podgórza i dla Krakowa Nowej Huty - w związku z "rażąco niską efektywnością" SR dla Krakowa Podgórza oraz niską efektywnością spraw cywilnych w SR dla Krakowa Nowej Huty.

Odwołanie prezesów sądów z okręgu krakowskiego zapowiedział w poniedziałek rano minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro w związku z zatrzymaniami przez CBA m.in. dyrektora krakowskiego sądu okręgowego. CBA zatrzymało 10 kolejnych osób w śledztwie dotyczącym podejrzenia korupcji w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Zdzisław Owsianka Kraków 2017-11-27 17:15:06
    Brawo dla Ziobry za odwołanie prezesów sądów w Krakowie. Dawno już tu pisałem,że w Krakowie orzekają "blondynki". Najwyższy czas żeby Ziobro także tu interweniował.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA