REKLAMA

Ministerstwo Sprawiedliwości planuje rewolucję w sądownictwie

  • Autor: PAP/JS
  • 04 kwietnia 2016 08:57
Ministerstwo Sprawiedliwości planuje rewolucję w sądownictwie Celem reformy ma być uproszenie struktury sądownictwa (fot. pixabay)

Znikną sądy rejonowe, których jest najwięcej. Ministerstwo Sprawiedliwości planuje rewolucję w sądownictwie. Zamiast trzech szczebli będą dwa.

Zdaniem pomysłodawców w ten sposób więcej sędziów dostanie szansę na awans zawodowy. Powstaną też średniej wielkości sądy, które mają stać się lekarstwem na zbyt długie procesy – informuje „Rzeczpospolita”.

Celem reformy ma być uproszenie struktury sądownictwa. Sądy okręgowe zawsze będą orzekały jako sądy pierwszej instancji a apelacyjne jako drugiej – tłumaczy wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak.

O spłaszczeniu dzisiejszej struktury sądownictwa mówiło się od lat. Ostatnio planował ją Jarosław Gowin jako minister sprawiedliwości w rządzie Donalda Tuska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA