REKLAMA

Ministerstwo uspokaja: "rodzina 500 plus” ruszy w kwietniu 2016 r.

  • Autor: AS
  • 27 grudnia 2015 14:06
Ministerstwo uspokaja: "rodzina 500 plus” ruszy w kwietniu 2016 r. Projekt ustawy oraz aktualny przebieg prac legislacyjnych dostępne są na stronach: BIP MRPiPS oraz Rządowego Centrum Legislacji (fot. pixabay.com/CC0)

Pierwsze świadczenia wychowawcze 500 zł rodziny otrzymają w kwietniu 2016 roku. Tak wynika z planu prac legislacyjnych nad programem „Rodzina 500 plus” - poinformowało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Ministerstwo na swojej stronie internetowej tłumaczy, że po zebraniu wszystkich uwag od ministerstw, wspólny projekt ustawy po uzgodnieniach międzyresotowych został przekazany do konsultacji społecznych. Zgodnie z przyjętą przez rząd mapą drogową program ma wejść w życie w kwietniu 2016 roku. Projekt ustawy oraz aktualny przebieg prac legislacyjnych dostępne są na stronach: BIP MRPiPS oraz Rządowego Centrum Legislacji.

 Program „Rodzina 500 plus” to systemowe wsparcie polskich rodzin. Świadczenie rodzice otrzymają niezależnie od dochodu na każde drugie i kolejne dziecko, a w przypadku mniej zamożnych rodzin także na pierwsze (kryterium 800 zł oraz 1200 zł w rodzinie z niepełnosprawnym dzieckiem). W 20 na 28 państw UE świadczenia są niezależne od dochodów. Program „Rodzina 500 plus” to odpowiedź na niskie wskaźniki demograficzne w Polsce. Program ma być przede wszystkim zachętą do posiadania dzieci. Szacuje się, że w wyniku działania programu do 2026 r. urodzi się dodatkowo 278 tys. dzieci.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA