REKLAMA

Ministerstwo zajmie się zdrowiem psychicznym strażników miejskich?

  • Autor: PAP/JS
  • 08 sierpnia 2016 08:10
Ministerstwo zajmie się zdrowiem psychicznym strażników miejskich? Postulat częstszych badań psychologicznych strażników związany jest nie tylko ze stresem, z jakim muszą mierzyć się w pracy, ale także z licznymi wybrykami, które chluby tej formacji nie przynoszą (fot. .strazmiejska.waw.pl)

• Samorządy mają dość wybryków swoich funkcjonariuszy.
• Chcą, by przechodzili regularne badania psychologiczne.
• Obecnie z kontrolą ich zdrowia bywa różnie - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Taką propozycję ministerstwu zdrowia złożył Związek Miast Polskich. Samorządowcy sygnalizują potrzebę "jednoznacznego uregulowania kwestii częstotliwości" badań psychologicznych strażników - najlepiej przez ustawę.

Nie podoba im się, że kwestia badań w dużej mierze zależy obecnie od decyzji szefów poszczególnych jednostek.

Czytaj też: Duda nie dał się skusić na konflikty, PiS robi bardzo dużo rzeczy, które mogą mu zaszkodzić

Postulat częstszych badań psychologicznych strażników związany jest nie tylko ze stresem, z jakim muszą mierzyć się w pracy, ale także z licznymi wybrykami, które chluby tej formacji nie przynoszą. Sami strażnicy przyznają, że takie zdarzenia nie powinny mieć miejsca, ale w nieoficjalnych rozmowach wskazują, że może to być także skutek rosnącej frustracji związanej z niskimi wynagrodzeniami i brakiem przywilejów, które ma np. policja.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • obywatel 2016-08-08 11:55:21
    Tak, kandydaci do pracy w Straży Miejskiej i strażnicy miejscy już pracujący powinni być często badani pod kątem psychologicznym a nawet psychiatrycznym, bo to co oni wyprawiają jest nie do przyjęcia. Nie będę przytaczał tu przykładów, bo szkoda czasu ...REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA