REKLAMA

Ministerstwo Zdrowia: będą centra urazowe dla dzieci, rozporządzenie podpisane

  • www.rynekzdrowia.pl
  • Autor: Rynek Zdrowia
  • 05 lutego 2016 20:27
Ministerstwo Zdrowia: będą centra urazowe dla dzieci, rozporządzenie podpisane Nowe centra będą zorganizowane na tej samej zasadzie, na której działają centra urazowe dla dorosłych (fot. archiwum Rynku Zdrowia; zdjęcie ilustracyjne)

25 stycznia 2016 r. minister zdrowia Konstanty Radziwiłł podpisał rozporządzenie w sprawie centrów urazowych dla dzieci - poinformował w piątek (5 lutego) resort zdrowia.

Na mocy rozporządzenia, które wejdzie w życie 1 czerwca 2016 r. (z wyjątkiem § 2 ust. 1 pkt 5, który wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2019 r.), powstaną centra urazowe dla dzieci. Będą one udzielały pomocy dzieciom i młodzieży z ciężkimi, mnogimi i wielonarządowymi obrażeniami.

Rozporządzenie ministra określa wymagania, jakie będą spełniały centra. Zostały one sformułowane z uwzględnieniem specyfiki świadczeń, których potrzebują dzieci i młodzież, oraz możliwości szpitali dziecięcych w zakresie leczenia najcięższych obrażeń.

W Polsce brakuje wyspecjalizowanych ośrodków o najwyższym poziomie referencyjności, które kompleksowo i w jednym miejscu udzielałyby świadczeń zdrowotnych najbardziej poszkodowanym dzieciom.

Więcej tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA