REKLAMA

Ministerstwo Zdrowia: Dyrektorzy, nauczyciele i pedagodzy zostaną przeszkoleni z interwencji kryzysowej

  • Autor: PAP/AT
  • 08 września 2017 14:03
Ministerstwo Zdrowia: Dyrektorzy, nauczyciele i pedagodzy zostaną przeszkoleni z interwencji kryzysowej "Narodowy Program Zdrowia 2016-2020'' ma zwiększyć wiedzę i skuteczność profilaktyki i działań prewencyjnych, które podejmują dyrektorzy szkół, psychologowie, pedagodzy, nauczyciele, opiekunowie i rodzice (fot.mz.gov.pl)

Ministerstwo Zdrowia rozpoczęło realizację programu w ramach ''Narodowego Programu Zdrowia 2016-2020", który ma na celu profilaktykę zdrowia psychicznego wśród dzieci i młodzieży szkolnej.

- Chcemy wspierać szkoły i placówki oświatowe w prowadzeniu przez nie interwencji kryzysowej - przekonuje Ministerstwo Zdrowia w komunikacie na swojej stronie internetowej.

W tym celu resort przygotowuje program szkolenia, który ma zwiększyć wiedzę i skuteczność profilaktyki i działań prewencyjnych, które podejmują dyrektorzy szkół, psychologowie, pedagodzy, nauczyciele, opiekunowie i rodzice związani z tą problematyką.

W ramach programu zostaną przygotowane m.in.: arkusze obserwacji ucznia oparte na modelu biopsychospołecznym, bezpłatne materiały edukacyjno-informacyjne.

Resort zdrowia liczy, że program pozwoli osiągnąć dzięki temu o 40 proc. wzrost kompetencji wychowawczych, profilaktycznych, interwencyjnych z zakresu ochrony zdrowia psychicznego uczniów i wychowanków wśród dyrektorów szkół, nauczycieli, psychologów i pedagogów zatrudnionych w szkole lub placówce oraz rodziców.

Przypomnijmy, "Narodowy Program Zdrowia 2016-2020'' ma zwiększyć wiedzę i skuteczność profilaktyki i działań prewencyjnych, które podejmują dyrektorzy szkół, psychologowie, pedagodzy, nauczyciele, opiekunowie i rodzice

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA