REKLAMA

Ministerstwo Zdrowia planuje powrót pięcioletniego liceum pielęgniarskiego

 • www.pulshr.pl
 • Autor: Pulshr.pl
 • 13 lipca 2016 12:19
Ministerstwo Zdrowia planuje powrót pięcioletniego liceum pielęgniarskiego Pielęgniarki zgadzają się, że przydałaby im się pomoc w wykonywaniu prostych czynności, zauważają jednak, że do tego wystarczy szkolenie, a nie liceum (fot.fotolia)

• Pomysł ten ma zwiększyć liczbę białego personelu.
• Pielęgniarki protestują.

– Wprowadzenie pięcioletniego liceum kształcącego pielęgniarki miałoby miejsce w ramach planów Ministerstwa Edukacji dotyczących nowego kształcenia branżowego – tłumaczy w "Dzienniku Gazecie Prawnej" minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

Pomysł rządu nie podoba się pielęgniarkom, które uważają, że to kolejny zamach na ich niezależność. Ponadto Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych (OZZPiP) jest zdania, że zmiana systemu nie byłaby dobra dla pacjentów. Jak wyjaśnia w "Dzienniku Gazecie Prawnej" Lucyna Dargiewicz, przewodnicząca OZZPiP pielęgniarka to zawód samodzielny, wymagający wysokich kwalifikacji, które mogą zapewnić jedynie studia.

Czytaj więcej tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • abc 2016-07-14 10:58:29
  I dzięki temu młode dziewczyny beda szturmem pchać się do zawodu ? lepiej pracowac w Biedronce - ta sama pensja a bez nocek .
 • Zeghar 2016-07-13 15:40:59
  Leszek Miller nasze wejście do UE przehandlował m.in. za likwidację naszego średniego szkolnictwa pielęgniarskiego i dlatego pielęgniarki muszą kończyć studia. Dlatego przed reaktywacją liceum pielęgniarskiego należałoby sprawdzić, co o tym pomyśle mówią przepisy i traktaty unijne. A pani Dargiewicz niech uważa, bo paru jej starszych wiekiem koleżankom może się nie spodobać ta obelżywa wypowiedź dotycząca ich wykształcenia.
 • marek zakrzewski 2016-07-13 12:30:12
  Bardzo dobry pomysł! Kraje UE dostaną lepiej wykształcone, młode kadry pielęgniarskie z Polski.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA