REKLAMA

Ministerstwo Zdrowia znajdzie pieniądze na podwyżki dla ratowników medycznych

  • Autor: PAP/AT
  • 25 maja 2017 16:15
Ministerstwo Zdrowia znajdzie pieniądze na podwyżki dla ratowników medycznych Ministerstwo Zdrowia chce zwiększyć wynagrodzenia ratowników medycznych o 800 zł miesięcznie (fot.PTWP)

Ministerstwo zdrowia deklaruje, że podjęło działania by zrealizować zapowiedź 800 zł podwyżek dla ratowników medycznych i wskazuje, że również pracodawcy mogą podnieść im wynagrodzenia. Wówczas postulaty środowiska zostaną wypełnione – ocenia MZ.

• Ministerstwo zdrowia deklaruje, że podjęło działania by zrealizować zapowiedź 800 zł podwyżek dla ratowników medycznych.

• Wskazuje również pracodawcy mogą podnieść im wynagrodzenia.

• Wówczas postulaty środowiska zostaną wypełnione – ocenia MZ.

Ratownicy, którzy domagają się 1600 zł podwyżki, rozpoczęli w środę protest, którego pierwszym etapem jest oflagowanie budynków i oznakowanie ambulansów.

Wśród postulatów ratowników są także m.in. upaństwowienie systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne oraz przyspieszenie prac nad projektem tzw. "dużej" nowelizacji ustawy o PRM i pozostawienie w projekcie m. in. zapisów dotyczących etatyzacji oraz trzyosobowych zespołów ratownictwa medycznego, a także wzrost nakładów finansowych.

Czytaj też: Gotowy projekt zmian w ustawie ratownictwie medycznym

MZ chce zwiększyć wynagrodzenia ratowników medycznych o 800 zł miesięcznie na tzw. etat przeliczeniowy - niezależnie od formy zatrudnienia - z czego 400 zł ma być przyznane od 1 lipca br., a kolejne 400 zł (do łącznej kwoty 800 zł na etat przeliczeniowy w postaci dodatku do wynagrodzenia) - od 1 lipca 2018 r.

"Bez względu na działania podjęte przez ratowników nasza propozycja jest aktualna. Przygotowujemy się do jej realizacji" - deklaruje resort.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA