REKLAMA

Misja PE w czwartek na Słowacji w związku z zabójstwem Jana Kuciaka

  • Autor: PAP/rs
  • 07 marca 2018 18:21
Misja PE w czwartek na Słowacji w związku z zabójstwem Jana Kuciaka Parlament Europejski zdecydował, że w czwartek na Słowacji rozpocznie się specjalna misja europarlamentu w związku z zabójstwem w tym kraju dziennikarza. (Fot. Shutterstock.com)

Parlament Europejski zdecydował, że w czwartek na Słowacji rozpocznie się specjalna misja europarlamentu w związku z zabójstwem w tym kraju dziennikarza śledczego Jana Kuciaka. W misji wezmą udział europosłowie, w tym Ryszard Czarnecki (PiS).

Służby prasowe PE potwierdziły, że delegacja będzie się składać z sześciu europarlamentarzystów różnych frakcji. Czarnecki jest w tej grupie jedynym Polakiem.

Podobnie jak w przypadku podobnej misji, która została wysłana na Maltę po zabójstwie dziennikarki Daphne Caruany Galizii, europosłowie mają na miejscu spotkać się z przedstawicielami mediów, policji, prokuratury i władz. Zaplanowane jest także spotkanie z premierem Robertem Fico i prezydentem Andrejem Kiską.

27-letni Jan Kuciak, dziennikarz śledczy pracujący dla portalu internetowego Aktuality.sk, został między 22 a 25 lutego zastrzelony wraz ze swą 27-letnią partnerką Martiną Kusznirovą w ich własnym domu w miejscowości Velka Maczy w kraju (województwie) trnawskim na południowym zachodzie Słowacji.

Policja i prokuratura są zdania, że najbardziej prawdopodobną przyczyną zastrzelenia dziennikarza były jego demaskatorskie artykuły. W ubiegłą środę opublikowany został ostatni, niedokończony artykuł Kuciaka, który opisuje działalność włoskich siatek przestępczych na terenie Słowacji oraz obecność osób bliskich włoskiej organizacji mafijnej 'ndrangheta w otoczeniu premiera Roberta Fico.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA