REKLAMA

MKiDN: Muzeum Jana Pawła II i prymasa Stefana Wyszyńskiego w 2018 roku

  • Autor: PAP/JS
  • 11 kwietnia 2016 10:06
MKiDN: Muzeum Jana Pawła II i prymasa Stefana Wyszyńskiego w 2018 roku W poniedziałek (11 kwietnia) między Archidiecezją Warszawską a Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego została podpisana umowa o współprowadzeniu Muzeum w budowie muzeum (mkidn.gov.pl)

• Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Wilanowie wchodzi w kolejny etap.
• Do końca 2016 roku zakończone zostaną prace budowlane i rozpoczną się prace nad tworzeniem ekspozycji.
• Tym samym muzeum wkroczy w fazę prac merytorycznych.

W poniedziałek (11 kwietnia) między Archidiecezją Warszawską a Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego została podpisana umowa o współprowadzeniu Muzeum w budowie.

Głównym celem instytucji będzie prowadzenie działalności o charakterze edukacyjnym, naukowym i kulturalnym w zakresie najnowszej historii Polski, ze szczególnym uwzględnieniem postaci Jana Pawła II i Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

Czytaj też: Rosja krytykuje polski Instytut Pamięci Narodowej

Prace nad ekspozycją zakończą się z początkiem 2018 roku, w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Ponowne jej odzyskanie w 1989 roku nie byłoby w pełni możliwe, gdyby nie rola Świętego Jana Pawła II i wcześniej Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA